Ozdoby na stół weselny zrób to sam: Kreatywne pomysły na dekoracje weselne

Planowanie wesela to wielkie wyzwanie, które wymaga wiele uwagi, planowania i zorganizowania. Jednym z ważniejszych elementów wesela jest dekoracja stołu, na którym serwowane są potrawy. Ozdabianie stołu na wesele nie musi być kłopotliwe, drogie ani czasochłonne. Można stworzyć piękne, kreatywne i oryginalne dekoracje samemu, przy użyciu prostej techniki DIY. W artykule znajdziesz garść inspiracji, jak ozdobić stół weselny zrób to sam.

  1. Kwiatowe ecstasy

Kwiaty to jeden z najpiękniejszych elementów natury, które wzbogacają i dodają odrobiny wyjątkowego stylu do każdej dekoracji stołu. W zależności od stylu wesela, można wykorzystać delikatne różyczki, piwonie, konwalie lub kwiaty dzikie. Kwiatowe akcenty można umieścić na stołach w formie inkrustacji lub w wazonach. Można też wykorzystać doniczki o ciekawym kształcie, gałęzie lub zioła.

  1. Słodkie zawieszki

Słodkie zawieszki to miły akcent, który wspaniale ozdobi stół weselny. Można stworzyć je samemu z papieru i skręconych choinek. Zawieszki można ozdobić imionami lub symbolami pary młodej.

  1. Delikatne świece

Świece dodają romantyzmu, ciepła i magii. W zależności od stylu wesela, można wykorzystać świeczki w klasycznych kolorach lub w odcieniach pastelowych. Można wybrać świeczki w nietypowych kształtach, zabawkowych, zwierzęcych lub roślinnych.

  1. Eleganckie serwetki

Serwetki to żywa ozdoba, która wspaniale uzupełnia każdy wystrój stołu. Za pomocą odpowiednio dobranych serwetek można stworzyć oryginalne dekoracje. Jedną z prostych technik, jak ozdobić serwetki, jest dodanie kwiatowego motywu lub inkrustacji (np. perły, koraliki lub zdobienia). Można również wykorzystać serwetki w stylu vintage, eleganckie lub boho.

  1. Stylowe podkładki

Podkładki to ważny element stołu, który często jest pomijany lub traktowany marginalnie. Jednak dobrej jakości i stylowe podkładki to taki element, który dopełni każde miejsce w stylu weselnym. Można stworzyć je z gałęzi, liści, papieru lub skóry, zaprojektować mapki lub prześcieradła.

Podsumowując, stworzenie wyjątkowej dekoracji stołu weselnego nie jest trudne ani kosztowne. Za pomocą kilku elementów, które można z łatwością stworzyć samemu, można wyczarować wymarzoną scenografię. Nie pozwól, by hura doświadczeń dała Ci sprzeczne wrażenia w dniu ślubu.