Oryginalne pomysły na przechowywanie wąskich przedmiotów w małej przestrzeni

Wąskie przedmioty zawsze sprawiają problem z przechowywaniem w małych pomieszczeniach. Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie kilka oryginalnych pomysłów na ich skuteczne przechowywanie.

 1. Wykorzystaj puste ściany
  Najlepszym sposobem na przechowywanie wąskich przedmiotów jest wykorzystanie pustych ścian. Możesz zamontować na nich półki, które pomieszczą np. ręczniki kuchenne, waciki czy kable. Osobom, które stawiają na minimalizm i praktyczność polecamy uniwersalne i estetyczne wieszaki, które pozwolą Ci uporządkować przestrzeń.

 2. Wysokie szafki kuchenne
  Jeśli masz problemy z przechowywaniem swoich kuchennych narzędzi, warto zdecydować się na wysokie szafki kuchenne. Poza koszami na śmieci, automatykami na kubki i miejscem na sztućce możesz w nich pomieścić wiele wąskich rzeczy. Warto wykorzystać też przestrzeń na górnej półce lub u góry szafki w postaci koszyka lub stojaka.

 3. Małe regały
  Jeśli potrzebujesz dodatkowej półki, ale nie masz miejsca na standardowy rozmiar, zdecyduj się na mały regał. Idealnym rozwiązaniem będą regały naścienne, które zajmują niewiele przestrzeni i pomieszczą wiele wąskich rzeczy. Jeśli masz we własnym domu po kilku pustych ścianach, zdecyduj się na wystawienie małych regałów, które będą łączyć funkcję praktyczną z estetyczną.

 4. Wykorzystaj drzwi
  Najlepszym sposobem na urozmaicenie swojego miejsca przechowywania wąskich przedmiotów są wykorzystanie drzwi. Możesz zamontować na nich uchwyty, które pomieszczą niemalże wszystko. Możesz stworzyć z nich unikalne schowki na przydasie, np. narzędzia, wiertła lub nawet kosmetyki do paznokci.

 5. Skrzynki i pudełka
  Ostatnim sposobem na urozmaicenie swojego miejsca przechowywania wąskich przedmiotów są skrzynki i pudełka. Mogą one pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. W skrzynkach mogą się znaleźć narzędzia, w masarni – drobne artykuły, w pudełkach – papierowe rzeczy, takie jak dokumenty czy faktury.

Podsumowując, w małych pomieszczeniach ważnym elementem jest skuteczne i praktyczne przechowywanie wąskich przedmiotów. Dlatego warto wykorzystywać puste ściany, zamontować na nich półki i wieszaki, zdecydować się na wysokie szafki kuchenne, małe regały, skrzynki i pudełka. Pamiętaj, aby wykorzystać jak najwięcej dostępnej przestrzeni i stawiać na praktyczne rozwiązania.