Napisy samoprzylepne: Jak je wykorzystać w dekoracji wnętrz?

Napisy samoprzylepne: jak wykorzystać je w dekoracji wnętrz?

Napisy samoprzylepne to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i łatwo odmienić wygląd swojego mieszkania, domu, a nawet biura. Z jednej strony nie wymagają one skomplikowanych działań, z drugiej strony – są efektownym dodatkiem, który przyciąga uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wykorzystać napisy samoprzylepne w dekoracji wnętrz.

 1. Napisy w pokoju dziecięcym
  Przy pomocy napisów samoprzylepnych można w prosty sposób odmienić pokój dziecięcy. Nasze pociechy uwielbiają posiadać coś oryginalnego, co wyróżnia je spośród rówieśników. Napisy mogą być współgrające z resztą aranżacji wnętrza, ale także mogą stanowić odrębny element. Poza tym, napisy nie muszą być jednobarwne, można łączyć różne kolory lub czcionki, aby uzyskać unikatowy efekt.

 2. Napisy w kuchni i jadalni
  Kuchnia i jadalnia to miejsca, w których lubimy się gromadzić, a takie napisy mogą sprzyjać dobremu humorowi przy posiłkach. Odpowiednio dobrany napis może wprowadzić do wnętrza nieco ironii, a to wpłynie na atmosferę wspólnego posiłku. Dobrym rozwiązaniem są również napisy, które podkręcą apetyt, np. związane z tematyką gotowania lub podobne.

 3. Napisy w sypialni
  Sypialnia to przede wszystkim miejsce, które ma sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi. Napisy, które się w niej znajdują, powinny być spokojne, ale jednocześnie wzbudzać pozytywne skojarzenia. Tutaj efektowne będą napisy o tematyce zwierząt, natury lub abstrakcyjne.

 4. Napisy w łazience
  Łazienka to pomieszczenie raczej mało dysponujące powierzchnia, ale pozornie zwyczajne napisy, mogą tu spełnić swoje zadanie. Przy pomocy napisów można ukryć niedoskonałości, a jednocześnie podkreślić ładną i schludną aranżację wnętrza. Napisy mogą mieć związek z płynami, mydłami, kosmetykami lub z pozytywnymi sentencjami – to dobry moment, aby dodać sobie pozytywnej siły.

 5. Napisy w biurze
  Biura, gabinety lub studia projektowe to miejsca, w których ważne jest poczucie estetyki, ale i pozytywny nastrój. Tutaj napisy dość często mają charakter motywacyjny i odnoszą się do pracy lub twórczego procesu. Można postawić na autorskie napisy, ale także te, które są popularne w tym obszarze. Na pewno wpłyną na kreatywność oraz motywację do wykonywania zakładanych celów.

Podsumowując, napisy samoprzylepne to doskonały sposób na odmianę wyglądu wnętrza. Można je łatwo wcisnąć w każdą aranżację i dostosować do swojego gustu oraz potrzeb. Napisy te dodają pomieszczeniu indywidualnego charakteru oraz pozwalają na wyrażenie siebie. Nie trzeba wiele, aby odświeżyć swoją przestrzeń – czasem napis może zdziałać wiele.