Domowe sposoby na wypadanie włosów i suchą skórę głowy

Wypadanie włosów to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się kobiety. Nawet mężczyźni nie są odporni na ten problem.

Aby uzyskać zdrowe i lśniące włosy, musisz przestrzegać pewnych wskazówek, takich jak częste mycie włosów, unikanie nadmiernego suszenia włosów i upewnienie się, że włosy są myte w odpowiedni sposób.

Ale jeśli nie jesteś zadowolony z włosów, można użyć niektórych środków domu, aby uzyskać dobry masaż skóry głowy i sprawiają, że włosy rosną. Istnieją różne domowe sposoby na pozbycie się wypadania włosów. Oto niektóre z nich.

1. Olej rycynowy

Olej rycynowy jest bogaty w witaminę E, a to pomoże pozbyć się łupieżu. Olej rycynowy jest również znany jako afrodyzjak. Jeśli cierpisz z powodu wypadania włosów i łupieżu, to spróbuj tego domowego środka.

Wymieszaj jedną łyżkę oleju rycynowego z jedną łyżką oliwy z oliwek.

Weź prysznic i masuj skórę głowy tą mieszanką. Można również wymieszać go z niektórymi innymi olejkami eterycznymi.

2. Olejek lawendowy

Olejek lawendowy jest jednym z najlepszych naturalnych środków zaradczych na wypadanie włosów i suchą skórę głowy. Jest to najczęstszy środek do leczenia suchych i zniszczonych włosów. Pomaga uczynić skórę głowy świeżą i czystą.

Możesz również zastosować go na włosy po umyciu szamponem.

3. Olejek rozmarynowy

Olejek rozmarynowy jest również znany jako naturalne leczenie wypadania włosów i suchej skóry głowy. Ma kojący wpływ na skórę głowy.

Można masować skórę głowy z tym olejem po każdym szamponie.

4. Avocado

Awokado jest bogatym źródłem witaminy B6, a to pomoże pozbyć się suchych i zniszczonych włosów.

Wymieszać jeden awokado z łyżką soku z cytryny i zastosować go do włosów. Możesz również dodać do niego odrobinę miodu.

5. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest jednym z najlepszych naturalnych olejów na wypadanie włosów i suchą skórę głowy. Ma właściwości antybakteryjne i pomaga pozbyć się suchości i łupieżu.

Możesz masować skórę głowy tym olejem przed wzięciem prysznica.

Wnioski:

Są to niektóre ze skutecznych domowych środków zaradczych na wypadanie włosów i suchą skórę głowy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tych środków, możesz skonsultować się z dermatologiem.