7 Sposobów na aranżację wnętrza w stylu industrialnym

Sposoby na aranżację wnętrza w stylu industrialnym

W ostatnim czasie styl industrialny zyskuje coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Charakterystyczne dla tego stylu, surowe i nieprzetworzone elementy przemysłowe, idealnie nadają się do tworzenia efektownych i designerskich aranżacji. W tym artykule przedstawiamy 7 sposobów na aranżację wnętrza w stylu industrialnym.

 1. Surowe ściany i podłogi
  Jednym z najważniejszych elementów industrialnego stylu są surowe ściany i podłogi. Zastosowanie tynków betonowych, cegieł, kamienia czy muru pruskiego bez malowania, pozwala osiągnąć pożądany efekt. Podobnie jak w przypadku podłóg, można zastosować wykładziny z betonu lub płytki imitujące beton lub metal.

 2. Meble z metalu i drewna
  Podczas aranżacji wnętrz w stylu industrialnym, należy unikać tradycyjnych, bogato zdobionych mebli. Zamiast tego warto zastosować meble z metalu i drewna. Stal, odlewane żeliwo lub aluminium, oraz drewno w nieoczyszczonej postaci harmonijnie współgrają ze sobą, nadając wnętrzu surowego, ale przytulnego charakteru.

 3. Oświetlenie przemysłowe
  Oświetlenie przemysłowe to nieodłączny element wnętrz w stylu industrialnym. Kinkiety, lampy sufitowe czy nocne, wykonane z metalu i szkła, dodają wnętrzu surowego klimatu. Szczególnie polecane są lampy z przemysłowych hal, które można przystosować do zwykłych mieszkań.

 4. Dekoracje ze stali i betonu
  Ze względu na surowy charakter wnętrza, dekoracje w stylu industrialnym, powinny być minimalistyczne i proste. Ciekawym pomysłem są elementy metalowe lub betonowe, np. w postaci stojaków na wino, koszy na owoce, lub donic na rośliny. Domowe Bonsai lub mini ogródki ścienne, z wieszakami na donice, na tle surowych ścian, stanowią ciekawą i niebanalną aranżację.

 5. Popartowe akcenty kolorystyczne
  Wśród surowych elementów przemysłowego stylu, dodanie akcentów kolorystycznych, np. meble w żywej, intensywnej czerwieni, to świetny pomysł na ożywienie przestrzeni. Pop-artowa stolica lub kanapa w intensywnych kolorach, czy kolorowe kubki, przyprawiają styl industrialny o ciepły i przytulny charakter.

 6. Ciepłe tekstury
  Chociaż surowość i minimalizm są głównymi cechami stylu industrialnego, ciepłe tekstury dodają wystarczająco dużo przytulności do wnętrza, aby nie czuć się w nim niekomfortowo. Miękki dywan, grubo tkane zasłony lub miękka narzuta na kanapie lub łóżku, idealnie kontrastują z twardymi i chłodnymi materiałami jak beton czy stal.

 7. Rośliny
  Nawet w surowych wnętrzach przemysłowych, rośliny ożywiają atmosferę i dodają przyjemnego klimatu. Rośliny doniczkowe, jak np. Trójlistki czy filodendrony, idealnie komponują się na tle ceglanej ściany lub marmuru. Aby urozmaicić wystój, warto stworzyć minioazę w postaci minimalistycznej półki na kącik zielony lub małej mini ogrodowej ścianie.

Podsumowanie:
Styl industrialny to trend, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Surowość i minimalizm to cechy, które odznaczają się w tym stylu. Zanim dokonają państwo wyboru mebli i akcesoriów należy spędzić czas w ustaleniu czy styl ten pasuje do Twojej przestrzeni. Nasze 7 sposobów na aranżację wnętrza w stylu industrialnym, pozwoli na wykreowanie w nich wymarzonego wygląd.