7 Kreatywnych sposobów na wykorzystanie przestrzeni na strychu

Strych – często pomijane miejsce w domach i mieszkaniach. Niejednokrotnie służy jedynie do składowania rzeczy, a szkoda, ponieważ to przestrzeń o nieograniczonych możliwościach. W tym artykule przedstawiamy 7 kreatywnych sposobów na wykorzystanie strychu, które sprawią, że stanie się on przytulnym i funkcjonalnym miejscem.

 1. Przestrzeń do pracy
  Jeśli szukasz idealnego miejsca do pracy lub nauki, strych może okazać się idealnym rozwiązaniem. Załóż biurko, krzesło i dobre oświetlenie. Dzięki cichej i spokojnej atmosferze, będzie to idealne miejsce do kreatywnych prac.

 2. Pokój dla gości
  Jeśli brakuje Ci dodatkowej sypialni w domu, strych może stać się idealnym miejscem do przyjmowania gości. Załóż tam łóżko, stolik nocny oraz dodaj kilka dekoracji i roślin. Takie miejsce zapewni Twoim gościom prywatność i wygodę.

 3. Miejsce na szafę
  Strych to idealne miejsce na dużą szafę. W ten sposób zaoszczędzisz na przestrzeni w pokoju i stworzysz idealne miejsce do przechowywania ubrań, butów i innych akcesoriów. Dodatkowo możesz stworzyć unikalne rozwiązanie, takie jak regał na buty lub otwarte stojaki na ubrania.

 4. Biblioteka
  Jeśli kochasz książki i nie masz wystarczająco dużo miejsca w domu, strych może okazać się idealnym miejscem na stworzenie biblioteki. Dodaj regały, wygodne krzesła i stolik do kawy. Takie miejsce będzie zapewniać Ci wspaniałe chwile relaksu.

 5. Pokój zabaw dla dzieci
  Jeśli masz dzieci, ale brakuje w domu dodatkowej przestrzeni na ich zabawę, strych może być dobrym rozwiązaniem. Stwórz dla dzieci kącik zabaw, dodając karuzelę, różne kolorowe dywany, zabawki i meble. Te liczne elementy pomogą stworzyć dla dziecka idealną przestrzeń do zabawy i relaksu.

 6. Sala fitness
  Jeśli dużym problemem jest dla Ciebie brak wygodnego miejsca do ćwiczeń, strych może okazać się idealne na stworzenie domowej siłowni. Załóż lustra, podłogi gumowe oraz odpowiednie oświetlenie. Takie miejsce pozwoli Ci bez zakłóceń wybrać się na trening i utrzymać dobrą formę.

 7. Studio Artystyczne
  Jeśli jesteś artystą, stwórz studio artystyczne w swoim strychu. Witryny regałów, stoły i stołki, gdzie będziesz mógł pracować. Łatwo utworzyć dodatkowe miejsce do pracy, jeśli potrzebujesz większej przestrzeni, możesz pozostać w uzupełnienia do uzupełnienia później.

Wnioski
Strych to przestrzeń, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Najlepsze z nich to te, które zapewniają prywatność, spokój i wygodę. Założenie biura, biblioteki, siłowni czy pokoju gościnnego to tylko niektóre z pomysłów, które mogą sprzyjać osiągnięciu celu. Niezbędne elementy takie jak dobre oświetlenie, wygodne krzesła, stoliki i stosowne dekoracje, w których można się zrelaksować, to jedne z wielu dodatków, aby uczynić strych przyjemnym miejscem do spędzania czasu.