6 Sposobów na stworzenie relaksującej przestrzeni w ogrodzie

ODPOCZYNEK W OGRÓDZIE – 6 sposobów na stworzenie relaksującej przestrzeni

Ogród to miejsce, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu i zrelaksować się na łonie natury. Warto, aby zadbaliśmy o naszą przestrzeń w ogrodzie, tak by stworzyła ona idealne warunki do relaksu i wyciszenia. Oto 6 sposobów na stworzenie relaksującej przestrzeni w ogrodzie.

 1. OGRÓD WODNY

Jedną z najlepszych opcji na relaksujący ogród jest ogrodzenie z wodą. W zależności od wielkości ogrodu, można zdecydować się na małą fontannę lub większy staw. Dźwięk biegnącej wody i kolor zielonych roślin odpręża i uspokaja, co przyczynia się do stworzenia wyjątkowego klimatu.

 1. RELAKSUJĄCY KĄCIK

Stwórzcie kącik do relaksu, który będzie idealny do odpoczynku po ciężkim dniu. Możecie skorzystać z wygodnego huśtawki, w której można oddać się lekturze książki lub po prostu usiąść i delektować się otaczającą nas przyrodą. Wypiszmy kilka przykładów na to, co można umieścić w takim kąciku:

 • Wygodna huśtawka lub krzesło bujane
 • Poduszki i koce
 • Kilka donic z kwiatami
 • Mały stolik na przekąski i napoje
 • Lampki na nocne oświetlenie
 1. ODPORNY NA DZIECI OGRÓD

Dla rodziców, którzy chcą zachować spokój, warto stworzyć przestrzeń odporną na dzieci. Można wyznaczyć jedno miejsce, w którym dzieci będą mogły się bawić, a reszta ogrodu będzie przeznaczona dla dorosłych. Idealnym miejscem do stworzenia takiej przestrzeni jest piaszczysty plac zabaw lub zadaszone altany.

 1. BORDER I KWIATY

Kwiaty i rośliny to nieodłączny element ogrodu. Dlatego zadbajmy o to, abyśmy mieli jak najwięcej zieleni wokół nas. Dobrze dobrane rośliny nie tylko upiększą nasz ogród, ale również wniosą do niego dodatkową odprężającą energię. Możemy stosować minimalizm i skupić się tylko na jednej cesze roślin lub pomieszać je dając ogrodowi więcej różnorodności.

 1. WYGODNY OGRÓD

Wygodny ogród to też kwestia sprzętu. Zadbajmy o to, by nasze meble były wygodne i dopasowane do naszych potrzeb. Jeśli planujemy spędzić dużo czasu na zewnątrz w ciepły dzień, warto zainwestować w parasol lub namiot ogrodowy, który zapewni nam cień w upalne dni. Bardzo ważne jest też to, aby wszystko było w zasięgu ręki – napoje, przekąski, książki i ogólnie wszystko, co potrzebujemy, aby odpocząć.

 1. OGRÓD Z WARZYWAMI I ZIÓŁKAMI

Ogród z warzywami i ziółkami to nie tylko piękne doświadczenie dla zmysłów, ale również sposobność na zdrowe jedzenie. Zioła takie jak mięta i rumianek mają kojące działanie na nasz organizm, a warzywa pochodzące z własnego ogrodu są zwykle o wiele smaczniejsze i bardziej pożywne niż te kupione w sklepie. Warto zainwestować w wspaniały ogród z warzywami i ziółkami, który wniesie do naszego życia nową jakość.

Podsumowanie

Ogród to idealne miejsce, w którym można wypocząć i zrelaksować się. Oto 6 sposobów na stworzenie relaksującej przestrzeni w ogrodzie. Pamiętajmy, że zadbany ogród zatroszczy się o nasze zdrowie i dobry nastrój.